Henkilökunta

Sähköpostiosoitteet ja muut yhteystiedot voi tarkistaa Aalto People-palvelusta. Toimistot sijaitsevat Espoon Otaniemessä T-talossa (Konemiehentie 2), Maarintie 8 -talossa (Maarintie 8) ja OIH-talossa (Maarintie 6).

Professorit

Nimi Tehtävä Huone  
Hämmäinen Heikki Professori

T, B250

 
Hämäläinen Jyri Professori

OIH, B251

 
Jäntti Riku Professori

M, 2539

 
Kantola Raimo Professori

T, B258

 
Limnéll Jarno

Professori (Professor of Practice)

T, B254

 
Manner Jukka Professori

M, 2583

 
Nikander Pekka Professori (Professor of Practice)

T, B232

 
Ott Jörg Adjunct Professor

T, B232

 
Oulasvirta Antti Professori

T, B248

 
Sigg Stephan Apulaisprofessori

M, 2584

 
Taleb Tarik Professori

T, B225

 
Tirkkonen Olav Professori

M, 2542

 
Xiao Yu Apulaisprofessori

T, B234

 
Östergård Patric Professori

T, B229

 

Emeritusprofessorit

     
Häggman Sven-Gustav      
Rahko Kauko      
Virtamo Jorma      

Tukihenkilökunta

Nimi Tehtävä Huone Yhteystiedot
Haaranen Sirpa projekticontroller  

+358 50 3793 019

Hietala Juhapekka tutkimusteknikko T, B259  
Järvihaavisto Sofia projekticontroller   +358 50 356 8044
Kiveliö Sari taloussihteeri M, 3580 +358 50 551 1626
Korpinurmi Katja HR-koordinaattori M, 2580  
Laaksonen Joni käyttöinsinööri T, B259  
Lehtola Timi tutkimusteknikko T, B259  
Leinos Essi henkilöstösihteeri   +358 50 447 1229
Liukko Heli henkilöstösihteeri   +358 50 372 5940
Nupponen Mika koordinaattori M, 2540  
Nässi Viktor käyttöinsinööri M, 2578  
Patana Sanna taloussihteeri M, 2579 +358 50 567 4951
Peuhkuri Markus laboratorioinsinööri T, B259  
Rinne Essi projekticontroller   +358 50 5980 820
Timonen Lotta Controller M, 2580 +358 50 3435 628

Opetushenkilökunta

Nimi Tehtävä Huone  
Halme Lauri Vieraileva luennoitsija M, 2534  
Kilkki Kalevi    Yliopistonlehtori  T, B251
Lassila Pasi    Yliopistonlehtori       T, B218  
Ruttik Kalle Yliopisto-opettaja                           M, 2537  
Sarolahti Pasi       Yliopistonlehtori T, B256  

Tutkimushenkilökunta

Nimi Tehtävä Huone  
Aalto Samuli johtava tutkija T, B218  
Addad Rami tutkimusapulainen T, B119  
Afolabi Ibrahim tohtorikoulutettava T, B228  
Afriyie Abraham tutkimusapulainen M, 2528  
Ahsan Saba tohtorikoulutettava M, 2547  
Alakukku Lari tutkimusapulainen M, 2528  
Ali Yusein tohtorikoulutettava M, 2532  
Arzoglou Ektor tutkimusapulainen T, A146  
Asrese Alemnew tohtorikoulutettava M, 2547  
Bagaa Miloud tutkijatohtori T, B119  
Bahidi Behnam tohtorikoulutettava M, 2531  
Bekkouche Oussama tutkimusapulainen T, B117  
Benkacem Ilias tutkimusapulainen T, B117  
Benseny Jaume tutkimusapulainen T, B253  
Beyene Yihenew tohtorikoulutettava M, 2538  
Borenius Seppo tohtorikoulutettava M, 2545  
Bouhanana Mohamed tutkimusapulainen M, 2545  
Boyd Christopher tohtorikoulutettava M, 2541  
Boz Eren tohtorikoulutettava M, 2527  
Byvshev Petr tutkimusapulainen T, B223  
Costa Requena Jose Staff Scientist M, 2551  
Dayama Niraj tutkijatohtori T, B235  
Drobotowicz harjoittelija T, B217  
Duan Ruifeng tutkijatohtori M, 2543  
Elo Tommi tutkimusapulainen T, B226  
Ermolova Natalia erikoistutkija M, 2544  
Feit Anna tohtorikoulutettava T, B249  
Fellan M. Amina tohtorikoulutettava M, 2531  
Feng Wei tohtorikoulutettava T, B257  
Findling Rainhard tutkijatohtori M, 2532  
Finley Benjamin tohtorikoulutettava T, B253  
Ganzhinov Mikhail tutkimusapulainen T, B217  
Gebrehiwot Misikir tohtorikoulutettava T, B217  
Gobert Camille harjoittelija T, B210  
Grabot Thomas harjoittelija T, B210  
Granö Henrik tutkimusapulainen M, 2528  
Hailu Sofonias tohtorikoulutettava M, 2544  
Hegemann Lena tutkimusapulainen T, B210  
Heikkinen Timo-Pekka tohtorikoulutettava    
Heinlein Daniel vieraileva tohtorikoulutettava T, B217  
Hellaoui Hamed tutkimusapulainen T, B117  
Hietanen Jussi tutkimusapulainen T, A246/7  
Hyvärinen Eelis tutkimusapulainen M, 2531  
Hyytiä Esa erikoistutkija T, B217  
Härkönen Ilpo tutkimusapulainen M, 2538  
Jada Maliha tohtorikoulutettava OIH, B201  
Jaiju Joseph tutkimusapulainen M, 2538  
Jokinen Jussi tutkijatohtori T, B246  
Järvinen Juha tohtorikoulutettava    
Järvinen Risto tohtorikoulutettava    
Kabir Hammad tohtorikoulutettava M, 2547  
Kaltiokallio Ossi tohtorikoulutettava M, 2532  
Kartal Levent tutkimusapulainen T, B255  
Kaukinen Crista projektityöntekijä T, B210  
Kekoni Juhana tutkimusapulainen M, 2528  
Khalifa Hany tutkimusapulainen M, 2531  
Khamis Mcha tutkimusapulainen M, 2550  
Khattak Fida Ullah tohtorikoulutettava M, 2545  
Khettab Yacine tutkimusapulainen T, B224  
Kim Sunjun tutkijatohtori T, B235  
Kimmerlin Mäel tohtorikoulutettava M, 2547  
Koch Janin tohtorikoulutettava T, B249  
Kokkala Janne tohtorikoulutettava T, B230  
Kwabena Afriyie Abraham tutkimusapulainen M, 2528  
Laghrissi Abdelquoddouss vieraileva tohtorikoulutettava T, B119  
Lagutin Dmitrij Research Fellow T, B226  
Laine Markku vieraileva tohtorikoulutettava T, B210, B249  
Leino Katri tohtorikoulutettava T, B210  
Liang Xuegin tohtorikoulutettava T, B257  
Lietzen Jari tohtorikoulutettava M, 2530  
Lifang Zhang tutkimusapulainen T, B228  
Liljemark Aleksi tutkimusapulainen M, 2530  
Liuhto Lauri tutkimusinsinööri    
Luoma Marko erikoistutkija    
Mada Badr Eddine tohtorikoulutettava T, B119  
Mai Viet harjoittelija T, B210  
Maiouak Mariem tutkimusapulainen T, B119  
Malm Nicolas tohtorikoulutettava M, 2538  
Manoj Sai tutkimusapulainen T, B253  
Marttinen Aleksi tohtorikoulutettava    
Mattila Juri tohtorikoulutettava T, B226/B210  
Menta Estifanos Yohannes tohtorikoulutettava M, 2530  
Mutafungwa Edward Staff Scientist M, 2585  
Naas Si-Ahmed tutkimusapulainen T, B228  
Nassima Toumi tutkimusapulainen T, B228  
Nguyen, Le Nguyen Ngu tohtorikoulutettava M, 2582  
Noreikis Marius tohtorikoulutettava T, B233  
Paavola William tutkimusapulainen T, B217  
Paavolainen Santeri tutkimusapulainen T, B226  
Palin Kseniia projektityöntekijä T, B235  
Pastor Figueroa Giancarlo tutkijatohtori T, B233  
Pesonen Aleksi tutkimusapulainen T, B235  
Pham Truong-An tohtorikoulutettava    
Raja Muneeba tohtorikoulutettava M, 2581  
Riaz Maria tutkimusapulainen M, 2532  
Saeed Umar tutkijatohtori OIH, B201  
Sato Yuki tutkijatohtori T, B233  
Seyed Ali Tabatabaee harjoittelija T, A146  
Shariatmadari Hamidreza tohtorikoulutettava M, 2541  
Sheikh Muhammad Usman tutkijatohtori M, 2540  
Shushu Liu tutkimusapulainen T, B210  
Shiripour Morteza tutkimusapulainen T, B249  
Singh Bikramjit tohtorikoulutettava M, 2581  
Sonntag Sebastian tutkijatohtori M, 2527  
Syeda Hussaini tutkimusapulainen M, 2528  
Szöllösi Ferenc tutkijatohtori T, B232  
Tahir Jemal tutkimusapulainen M, 2550  
Tervo Arttu tutkimusteknikko M, 2527  
Tilli Juha-Matti tohtorikoulutettava M, 2551  
Todi Kashyap vieraileva tohtorikoulutettava T, B235  
Tran Raffaella tutkimusapulainen T, B226  
Tufail Muhammad tutkimusapulainen T, B210  
Van Gemert Thomas tutkimusapulainen T, B249  
Varis Nuutti tohtorikoulutettava M, 2527  
Vehkalahti Roope tutkijatohtori M, 2541  
Vesselkov Alexandr tohtorikoulutettava T, B255  
Viljay Sunny tutkimusapulainen T, B255  
Virrankoski Reino vieraileva tohtorikoulutettava M, 2543  
Walelgne Ermias tohtorikoulutettava M, 2547  
Walia Jaspreet tutkimusapulainen T, B255  
Xue Yunfei tutkimusapulainen T, B210  
Xuebing Li harjoittelija T, B231  
Yan Zheng vieraileva professori T, B260  
Zhou Liang tohtorikoulutettava M, 2530  

Sivusta vastaa: | Viimeksi päivitetty: 05.06.2018.